Ülkemizin çağdaş, düşünen, çözüm yaratabilen insanlara ihtiyacı vardır. Bunu da ancak eğitim düzeyini yükselterek elde edebiliriz. AKIN Pansiyon’ nun kuruluşundaki en önemli etkende bu olmuştur. Öğrenci Yurdumuz eğitimci insanlar tarafından kurulup işletilen bir kurumdur. Kurumumuz üniversitede eğitim yapan genç arkadaşların barınma sorununu gidermek yoluyla eğitime katkıda bulunmak, sağlıklı, çağdaş ve rahat bir ortamda bireylerin başarısını arttırmak ve bu yolla ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak amacıyla çalışmaktadır.

Hepimizin bildiği gibi Üniversiteler, gençliğin kendisini geliştirmesi için gerekli olan zengin kültürel ve sosyal ortamları yaratan kurumlardır. Eğitim yaşantımızı tamamladıktan sonra Üniversite geçmişimizin içimizde uyandırdığı duyguların dokusunda, bu anıların güzel veya buruk oluşunda, yurt yaşantısının payı büyüktür. Ülkemizde “yurt” dendiğinde, geçmişte yaşanmış deneyimlere bağlı olarak, her üniversite mezununun gözünün önünde birbirinden çok farklı, çok büyük çeşitlilik gösteren imge ve izlenimler canlanır.

Üniversitede seçim yaparken gösterdiğiniz tercih titizliğini barınma konusunda da göstermeniz gerektiği unutulmamalıdır.

 • 2500 metre kare alan üzerine kurulu olan kompleksimizde Dört Katlı 2 Blok 48 odalı öğrenci yaşam alanı olarak projelendirilen,deprem yönetmeliğine uygun olan binalarımızda,1 -2 -4 kişilik alternatifli, aydınlık, havadar ve kullanışlı odalarımızda bulunan özellikler ;

§ Merkezi sistemli kaloriferli ısıtma,
§ Tüm dairelerde ve bahçede sınırsız wireless internet hizmeti,
§ Ortopedik yataklı,
§ Odalarda banyo-wc,
§ 24 saat sıcak su,
§ Odalarda Uydu yayınlı televizyon,
§ Ortak kullanım buzdolabı,
§ Ortak kullanım alanlarında modern makinelerde,
§ Çamaşır yıkama imkanı,
§ Çayınızı yudumlarken veya yemeğinizi yerken gün doğuşunun ve gün batımının keyfini çıkarabileceğiniz geniş balkonlarımızla,tüm İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz marketimizle,
§ Kendi bünyemizde yıldızlı otellerin düzeyinde olan profesyonel mutfak ekipmanlarıyla ve usta aşçımızın ellerinden çıkan lezzetli ve hijyenik,
         § 15-16 çeşit açık büfe  sabah kahvaltıları,
         § 4-5 çeşit akşam yemeklerimizle,
§ Uydu yayını olan 106 dev ekran plazma Tv’li,playstation,bilardo,satranç,tavla,okey,
§ Kullanımınıza açık ücretsiz bilgisayar ve zengin menülü geniş ferah fast food kafeteryamızla,
§ Geniş ve rahat ziyaretçi salonumuzla,
§ Öğrencilerimize eğlence ve tanışma geceleri , düzenli olarak sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenmektedir.
§ Tam kapasiteye hitap edebilecek 250 metre kare genişliğinde olan yemekhanemizle,
§ Sıcak yaz akşamlarında serinleyebileceğiniz kamelyalarımızla,
§ Öğrencilerimiz her türlü sorununa koşan idarecilerimiz ve personelimizle,eğitimci idarecilerimiz, anlayışlı yönetim ve deneyimli personelimizle 24 Saat güvenlik kameralı , güvenlik personeli kontrolünde parmak izi sistemli giriş çıkışlar..

İlgi ve beklentileriniz doğrultusunda sizi kabul etmeye hazır sosyal çevre ve sıcak ortamı ile tüm çabamız İpsala Meslek Yüksek Okulunu kazanan öğrencilerimizin sağlıklı , huzurlu , güvenli ve başarılı bir öğrenim dönemi geçirmesini sağlamaktır.